2007. október 29., hétfő

Októberben 1000 km fölött

Mai munkába menetelemmel elértem a havi 1000 km-t. Ha ehhez hozzáveszem, hogy múlt héten nem is mentem dolgozni betegség miatt, akkor azt hiszen, egész jó teljesítménynek tekinthető.

2007. október 28., vasárnap

Betegség utáni első tekerés

Este elmentem egy kis tekerésre, hogy kiderítsem bírom-e már a bringázást. Hétfő este óta ugyanis gyomorbajaim voltak, valami vírusnak köszönhetően. Kisorosziig mentem el, elég jól esett. (Szerencsére az eső nem.)
Viszont az új cipőm vizes talppal piszkosul csúszkált a pedálon. Lehet, hogy el kéne gondolkozni egy klipszes pedál beszerzésén.

2007. október 22., hétfő

Októberi Emléktúra

A túrát már hetek óta nagyon vártam. Reggel 7 előtt indultam otthonról a 20 km-re lévő Budakalászra. A leányfalusi benzinkútnál még felfújtam a gumikat 4 bar-ra, amitől elég jól gurult aztán a gép.
8 óra után kicsivel indultam el a Budakalász Lenfonógyári HÉV megállótól Pomázon át a Csobánkai buszfordulóig, ahol az első pecsételő hely volt. Ez a szakasz könnyű kis bevezető volt, enyhe emelkedővel, amit kevesebb mit fél óra alatt megtettem.
Ezt követte a Csobánka és Pilisvörösvár közötti rész, erős emelkedővel. Az emelkedőn 2/2-re váltottam csak vissza, és elég jól ment a mászás. Egy hibát azonban elkövettem: a kabátom rajtam maradt, így eléggé leizzadtam.
Pilisvörösvárról aztán jött egy enyhe emelkedő Pilisszántóra. Ezen a szakaszon iszonyú erős szembeszél fújt, ami kivett egy kis erőt belőlem. Pilisszántó központjában tartottam egy kis pihenőt, megittam az első adag meleg teát, ami nagyon jól esett.
Pilisszántóról aztán Pilisszentkeresztre kellett áttekerni. Itt még soha nem jártam korábban, azt hittem, hogy csak enyhe emelkedő lesz. Ehhez képest itt volt a legmeredekebb szakasz az egész túrán. Közben éreztem, hogy végre meg kéne válni a kabáttól. Innentől aztán minden emelkedő elején le a kabát, végén pedig fel a kabát játék következett.
Pilissszentkeresztre megérkezve rögtön fordultam a Két-bükkfa nyereg felé. 9-10 km/h-s tempóval másztam fel a nyeregig, ami fél évvel ezelőtt tempómhoz képest iszonyú gyors sebesség. Két-bükkfához felérve újabb pihenőt tartottam, megittam egy újabb adag teát.
Az út innen Pilismarót határáig vitt, végig lefelé száguldással. A száguldást kicsit megszakította, hogy kicsit le kellet térni az útról a Pilisszentlélek feletti Pálos kolostorromhoz, ahol begyűjtöttem második pecsétemet. A további gurulásnál aztán felszabadultak a bennem levő feszültségek, végig énekelve gurultam Marót határáig.
Pilismarót előtt aztán el kellett kanyarodni a Dobogókői sípálya aljáig vivő útra. A mászást megelőző öltözködés ideje alatt megettem első Cerbona szeletemet, majd nekivágtam a hosszú emelkedőnek. Nagyon kellemes szakasza volt ez a túrának, egyenletes emelkedő gyönyörű környezetben. Márciusban kb. ekkor volt a holtpontom, most pedig nagyon élveztem ezt a szakaszt.
Az emelkedő végén aztán becsorogtam a Pilisszentkereszt és Pilisszentlászló közötti útba, amin Sikároson át, aztán Dömörkaput érintve legurultam Szentendre izbégi részének határáig. A gurulás végén éreztem először, hogy fáradok, ezért újabb evés és teázás következett.
A pihenő után nekivágtam a negyedik emelkedőnek, irány Hegytető. Úgy emlékeztem, hogy ez könnyebb emelkedő lesz, de most elég meredeknek találtam. 8-10-es tempóban azért felkapaszkodtam rá, de Hegytetőnél újabb pihenőt tartottam.
Hegytetőtől tovább kellett még kapaszkodni Pap-rét felé, de ez már csak egy rövid szakasz volt, amit kellemes gurulás követett az Apát-kúti völgyön keresztül Visegrád határáig.
Visegrádnál aztán jött az utolsó emelkedő fel a Fellegvárba. Itt 7-9-es tempóban másztam, máskor itt nem nagyon szoktam 10 alá esni. Elég fáradt lehettem már. A Fellegvárnál begyűjtöttem harmadik pecsétemet, majd a büfében ettem péksütit és ittem egy forralt bort, megy üdítőt.
Innen kb. 400 méter jött még a hegy csúcsáig. Ekkor tartottam 85 km-nél, amihez hozzáadva a reggeli 20 km-et, elértem az eddigi napi rekordtávomat.
A hegyről aztán Mogyoróhegy megkerülésével legurultam a 11-es útig. Tudtam, hogy most már nem jön több emelkedő, "csak" el kell tekerni Pomázig. Lelkileg ekkor jött a holtpont, belegondolva abba, hogy még kb. 30 km síkon tekerés hátravan. Pomázig többszöri megállással, nagy küzdelemmel jutottam el.

Statisztika:
Út hossza: 118,41 km. Nettó idő: 6:29, nettó átlagsebesség: 18,3 km/h. Bruttó idő: 7:50, bruttó átlagsebesség: 15,1 km/h.
A mai napon megtett teljes út hossza: 139,71 km, ami az eddigi rekordom.

2007. október 21., vasárnap

Mi a kerékpársáv, a kerékpárút és a bringa-gyalogút?

A cm-re feltett írás jól foglalja össze az egyes biciklisek által használható úttipusokat, kitérve azok előnyeire és hátrányaira is.

Cipőt és esővédő gatyát vettem

A Decathlonban vettem egy cipőt, mert az eddig sportcipőm talpa levált. Holnap kipróbálom, milyen ilyen biciklis cipőben rakni.
Az eső (és hó) elleni védelem jegyében egy esőálló gatyába is beruháztam. Ezt viszont holnap még nem szeretném tesztelni.

2007. október 13., szombat

Még hogy nem lehet biciklivel szállítani?

Ma előttem ment egy srác: hátul, a csomagtartójára két banános doboz volt felkötve és egy hosszú rudat is szállított, ami kb. 2 métert nyúlt még hátrafelé. Ez utóbbit akkor vettem észre, amikor piros lámpánál mögötte álltam meg, és majdnem felnyársaltam magam a rúdjára.

Kipróbáltam a Szentendrei utat

Hazafelé kipróbáltam a Szentendrei utat. Eddig azt hittem, hogy jó pár szakaszról le vannak tiltva a biciklisek, az Árpád híd és Békásmegyer között, de sehol nem találkoztam tiltó táblával. Haladni jól lehet rajta, nincsenek úthibák, de elég nagy az autós forgalom és nagy a sebesség különbség. Jövő héten kipróbálom munkába menet is, akkor a sebesség különbség kisebb lesz, de én leszek a gyorsabb.

2007. október 10., szerda

Beléptem a Kerékpáros klubba

Tegnap beléptem a Magyar Kerékpárosklubba. Fő motivációm az volt, hogy az 5.000 Ft/év-es tagdíjért jár biztosítás, illetve felelősségbiztosítás is.