2007. december 30., vasárnap

2007-es összegzés

Idén összesen 4214 km-t tekertem, ami csak alsó becslés mert május végéig nem írtam edzésnaplót.
Futottam ezen kívül 70 km-t.
És a tömegem: fogytam legalább 15 kg-ot.

Jövő évi tervek
8000 km tekerés. Ebben a két cserkész teljesítménytúra és egy balatonkör (lehetőleg a Tour de Pelso).
1000 km futás. Áprilisig készülés a Vivicittára (12 km), majd Szeptemberig a Nike félmaratonra.
Úszni pedig szeretnék olyan havi 10 km-et, lehetőleg egyszer keresztbe a Balatont.
Fogyni max. 5 kg-ot szeretnék.

Decemberi edzésnaplóm

HétfőKeddSzerdaCsütörtökPéntekSzombatVasárnap





1.
Biciklizés
12.32km
00:30:32





7.
Futás
4.04km
00:34:02

9.
Futás
6.13km
00:54:14

11.
Futás
4.6km
00:28:44




16.
Futás
6.74km
00:57:22



20.
Úszás
2km
00:54:00

22.
Futás
4.32km
00:31:34

2007. december 25., kedd

Új futócipőm

Karácsonyra megkaptam a négy hete megvett futócipőmet.

Nike Air Zoom Elite

Sajnos kipróbálni még nem tudtam, mert valami nyavalya elkapott.

2007. december 21., péntek

Tegnap elmentem úszni a Komjádiba. 2 km-et úsztam, ami eddigi rekordom, 54 perc alatt végig mellben (mivel másban nem igazán tudok). Egyenletes tempóban ment, végig nagyon jól esett.
Ma egy kicsit fáj a bal vállam, de egyébként minden rendben. Ha időm engedi, akkor lassan emelni szeretném a távot, hogy nyárra a 4-5 km-es folyamatos úszás is menjen.

2007. december 7., péntek

Alapozó futás

Sok helyen olvastam, hogy télen (alapozó időszakban) alacsony pulzusszámmal (70% alatt) érdemes futni, lehetőleg jó sokat. Korábban nem értettem ezt, mivel az eddigi futásaim 85%-os pulzus körül voltak, nem túl nagy tempóban: 5,5-6p/km. Milyen lehet még ennél is lassabban futni?
Ma este kipróbáltam. Beállítottam a forerunnert, hogy 70%-os pulzus fölött csipogjon és elkezdtem futni. Futásnak persze nem nevezném azt, ami ebből kijött. 34 percen át lényegében egy helyben álltam, csak 4.04 km-et tettem meg. Sikerült viszont betartanom az eltervezett pulzusszintet.
Az "okosok" azt is írják, hogy idővel gyorsulni fogok és ez lesz az igazán tartós sebesség növekedés. Nem vagyok egy türelmes típus, ezért nehéz ezt kivárnom.

2007. december 3., hétfő

Schwalbe gumi

Szombaton elmentem a Leányfalusi benzinkútig, hogy felfújjam a gumikat az engedélyezett 6 bar-ig, illetve ki akartam próbálni, hogy milyen a forerunner-rel tekerni.
Odafelé lassabban mentem, 23,2 km/h volt az átlagsebességem. Visszafelé, a keményebb gumikkal, illetve magasabb pulzussal felment 25,3-ra az átlag. Érdekes volt tapasztalni, hogy a tekeréstől sokkal kevésbé emelkedik meg a pulzusom, mint a futástól. Lehet, hogy ez azért van, mert ehhez a sporthoz már jobban hozzászoktam? Vagy ez így természetes?
A benzinkútnál egyébként csak 5,2 barig tudtam felnyomni a gumikat, többet nem bírt a kompresszor. :-(

Hazaérve észrevettem, hogy a szemem tiszta váladék. Először azt hittem, hogy csak a hidegtől és a sebességtől van, de aztán kiderült, hogy elkaptam Csengétől a kötőhártya-gyulladást. E mellé még a bal bokám és térdem is fáj, nem esett jól a futás az elnyűtt cipőben. Az utóbbi gond orvoslása érdekében csináltattam új talpbetétet, ami másfél hét múlva lesz kész. Illetve jártam a Spuri Futóboltban is, ahol néztem magamnak cipőt, amit majd a Jézuska meghoz.

2007. november 30., péntek

Novemberi történések

Novemberben egyetlen bejegyzést sem írtam. Ennek legfőbb oka az lehet, hogy beállt a hideg, gyakran esős idő, illetve a bringa is gyakran rakoncátlankodott. Néhány gondolatban azért leírom, hogy mik is történtek.

A hónapban háromszor mentem csak bringával dolgozni: 5-én és 6-án. A második napon hazafelé óriási eső és hideg is volt. Mivel a láncom nem volt eléggé megolajozva, egész úton ugrált a lánc, illetve a sok felverődött kosz miatt a hajtómű is kattogott. Ezeket a hibákat csak hétvégén javítottam ki. A hónap közepén egy napon mentem még bringával, akkor pedig útközben defektet kaptam. Pechemre a pótbelső is lyukas volt, így csak egy kolléga segítségével tudtam bejutni a munkába.
Egyszer azért még elmentem Dobogókőre. Szentendrétől mentem fel. A táj Pilisszentkereszttől kezdve gyönyörű volt, mindent - a főutat kivéve - hó borított. Lefelé gurulva teljesen szétfagytam, pedig minden téli ruhám rajtam volt.

Még október végén találtam rá az edzesonline oldalra, ahol pl. online edzésnaplót lehet vezetni. (serszab a felhasználónevem, ha érdekelnek a dolgaim.) Ennek hatására elkezdtem futni is, illetve egyszer voltam úszni a hónapban.

A futás eleinte elég nehezen ment, izomlázam is lett, mert teljesen más izomcsoportok terhelődtek, mint a tekerésnél. Most már hetente 3-4-szer futok 4-6,5 km között. Nagyon jól esik, de hiányzik egy jó talpbetét, illetve futócipő.

A hónapban jó pár beruházást is tettem. A bicajra vettem egy pár Schwalbe slick külsőt, illetve hozzá való belsőket. Ezekkel a gumikkal még nem próbáltam hosszú távon a gépet, de azt érzem, hogy a jelenlegi fékek kevesek hozzá. Emiatt vettem új fékpofákat, amiket a hétvégén szerelek majd fel.
A futáshoz vettem futóruhát a hónap közepén nyílt első magyarországi Tchibo boltban. Nagyon király.
Sikerült beszereznem egy Garmin Forerunner 305-öt. Futás és kerekezés közben is tudja rögzíteni a megtett utamat, időt, sebességet, pulzusszámot, ..., mindent ami fontos. Az ezzel végzett edzéseim megtekinthetők a MotionBased honlapon (felhasználónevem itt is serszab).

2007. október 29., hétfő

Októberben 1000 km fölött

Mai munkába menetelemmel elértem a havi 1000 km-t. Ha ehhez hozzáveszem, hogy múlt héten nem is mentem dolgozni betegség miatt, akkor azt hiszen, egész jó teljesítménynek tekinthető.

2007. október 28., vasárnap

Betegség utáni első tekerés

Este elmentem egy kis tekerésre, hogy kiderítsem bírom-e már a bringázást. Hétfő este óta ugyanis gyomorbajaim voltak, valami vírusnak köszönhetően. Kisorosziig mentem el, elég jól esett. (Szerencsére az eső nem.)
Viszont az új cipőm vizes talppal piszkosul csúszkált a pedálon. Lehet, hogy el kéne gondolkozni egy klipszes pedál beszerzésén.

2007. október 22., hétfő

Októberi Emléktúra

A túrát már hetek óta nagyon vártam. Reggel 7 előtt indultam otthonról a 20 km-re lévő Budakalászra. A leányfalusi benzinkútnál még felfújtam a gumikat 4 bar-ra, amitől elég jól gurult aztán a gép.
8 óra után kicsivel indultam el a Budakalász Lenfonógyári HÉV megállótól Pomázon át a Csobánkai buszfordulóig, ahol az első pecsételő hely volt. Ez a szakasz könnyű kis bevezető volt, enyhe emelkedővel, amit kevesebb mit fél óra alatt megtettem.
Ezt követte a Csobánka és Pilisvörösvár közötti rész, erős emelkedővel. Az emelkedőn 2/2-re váltottam csak vissza, és elég jól ment a mászás. Egy hibát azonban elkövettem: a kabátom rajtam maradt, így eléggé leizzadtam.
Pilisvörösvárról aztán jött egy enyhe emelkedő Pilisszántóra. Ezen a szakaszon iszonyú erős szembeszél fújt, ami kivett egy kis erőt belőlem. Pilisszántó központjában tartottam egy kis pihenőt, megittam az első adag meleg teát, ami nagyon jól esett.
Pilisszántóról aztán Pilisszentkeresztre kellett áttekerni. Itt még soha nem jártam korábban, azt hittem, hogy csak enyhe emelkedő lesz. Ehhez képest itt volt a legmeredekebb szakasz az egész túrán. Közben éreztem, hogy végre meg kéne válni a kabáttól. Innentől aztán minden emelkedő elején le a kabát, végén pedig fel a kabát játék következett.
Pilissszentkeresztre megérkezve rögtön fordultam a Két-bükkfa nyereg felé. 9-10 km/h-s tempóval másztam fel a nyeregig, ami fél évvel ezelőtt tempómhoz képest iszonyú gyors sebesség. Két-bükkfához felérve újabb pihenőt tartottam, megittam egy újabb adag teát.
Az út innen Pilismarót határáig vitt, végig lefelé száguldással. A száguldást kicsit megszakította, hogy kicsit le kellet térni az útról a Pilisszentlélek feletti Pálos kolostorromhoz, ahol begyűjtöttem második pecsétemet. A további gurulásnál aztán felszabadultak a bennem levő feszültségek, végig énekelve gurultam Marót határáig.
Pilismarót előtt aztán el kellett kanyarodni a Dobogókői sípálya aljáig vivő útra. A mászást megelőző öltözködés ideje alatt megettem első Cerbona szeletemet, majd nekivágtam a hosszú emelkedőnek. Nagyon kellemes szakasza volt ez a túrának, egyenletes emelkedő gyönyörű környezetben. Márciusban kb. ekkor volt a holtpontom, most pedig nagyon élveztem ezt a szakaszt.
Az emelkedő végén aztán becsorogtam a Pilisszentkereszt és Pilisszentlászló közötti útba, amin Sikároson át, aztán Dömörkaput érintve legurultam Szentendre izbégi részének határáig. A gurulás végén éreztem először, hogy fáradok, ezért újabb evés és teázás következett.
A pihenő után nekivágtam a negyedik emelkedőnek, irány Hegytető. Úgy emlékeztem, hogy ez könnyebb emelkedő lesz, de most elég meredeknek találtam. 8-10-es tempóban azért felkapaszkodtam rá, de Hegytetőnél újabb pihenőt tartottam.
Hegytetőtől tovább kellett még kapaszkodni Pap-rét felé, de ez már csak egy rövid szakasz volt, amit kellemes gurulás követett az Apát-kúti völgyön keresztül Visegrád határáig.
Visegrádnál aztán jött az utolsó emelkedő fel a Fellegvárba. Itt 7-9-es tempóban másztam, máskor itt nem nagyon szoktam 10 alá esni. Elég fáradt lehettem már. A Fellegvárnál begyűjtöttem harmadik pecsétemet, majd a büfében ettem péksütit és ittem egy forralt bort, megy üdítőt.
Innen kb. 400 méter jött még a hegy csúcsáig. Ekkor tartottam 85 km-nél, amihez hozzáadva a reggeli 20 km-et, elértem az eddigi napi rekordtávomat.
A hegyről aztán Mogyoróhegy megkerülésével legurultam a 11-es útig. Tudtam, hogy most már nem jön több emelkedő, "csak" el kell tekerni Pomázig. Lelkileg ekkor jött a holtpont, belegondolva abba, hogy még kb. 30 km síkon tekerés hátravan. Pomázig többszöri megállással, nagy küzdelemmel jutottam el.

Statisztika:
Út hossza: 118,41 km. Nettó idő: 6:29, nettó átlagsebesség: 18,3 km/h. Bruttó idő: 7:50, bruttó átlagsebesség: 15,1 km/h.
A mai napon megtett teljes út hossza: 139,71 km, ami az eddigi rekordom.

2007. október 21., vasárnap

Mi a kerékpársáv, a kerékpárút és a bringa-gyalogút?

A cm-re feltett írás jól foglalja össze az egyes biciklisek által használható úttipusokat, kitérve azok előnyeire és hátrányaira is.

Cipőt és esővédő gatyát vettem

A Decathlonban vettem egy cipőt, mert az eddig sportcipőm talpa levált. Holnap kipróbálom, milyen ilyen biciklis cipőben rakni.
Az eső (és hó) elleni védelem jegyében egy esőálló gatyába is beruháztam. Ezt viszont holnap még nem szeretném tesztelni.

2007. október 13., szombat

Még hogy nem lehet biciklivel szállítani?

Ma előttem ment egy srác: hátul, a csomagtartójára két banános doboz volt felkötve és egy hosszú rudat is szállított, ami kb. 2 métert nyúlt még hátrafelé. Ez utóbbit akkor vettem észre, amikor piros lámpánál mögötte álltam meg, és majdnem felnyársaltam magam a rúdjára.

Kipróbáltam a Szentendrei utat

Hazafelé kipróbáltam a Szentendrei utat. Eddig azt hittem, hogy jó pár szakaszról le vannak tiltva a biciklisek, az Árpád híd és Békásmegyer között, de sehol nem találkoztam tiltó táblával. Haladni jól lehet rajta, nincsenek úthibák, de elég nagy az autós forgalom és nagy a sebesség különbség. Jövő héten kipróbálom munkába menet is, akkor a sebesség különbség kisebb lesz, de én leszek a gyorsabb.

2007. október 10., szerda

Beléptem a Kerékpáros klubba

Tegnap beléptem a Magyar Kerékpárosklubba. Fő motivációm az volt, hogy az 5.000 Ft/év-es tagdíjért jár biztosítás, illetve felelősségbiztosítás is.

2007. szeptember 28., péntek

Újabb beruházások

A héten megérkeztek az ebike-tól rendelt ruháim. Vettem egy térdemelegítőt és egy sisak alá is felvehető termo sapkát. Két napja a térdmelegítővel járok és nagyon király. Nem fázik a lábam a vádlimtól a combomig és bele sem izzadok.
Tegnap vettem a Hervisben egy első- és hátsó LED-es lámpát. Ma este már ezekkel jöttem haza. Az első lámpa villogó üzemmódban jó, ha kivilágított úton megyek, sötét úton pedig a halogén lámpámat jól kiegészíti. A halogénnal fókuszálok az útra a LED-es pedig jól megvilágítja a környezetet. Az új hátsó lámpa fénye jóval erősebb, mint a régié. Az egyik folyamatosan ég, a másik pedig villogó üzemmódban megy.

2007. szeptember 23., vasárnap

Critical Mass

A gyerekekkel elmentem a tegnapi Critical Mass-re. Autóval bementünk a Közlekedési Múzeumig. Onnan bicikli úton eltekertünk a Pázmány Péter sétányig. Gergő és Zsófi most tekert életében először bicikli úton. Gergő elég gyorsan rájött, hogy mi mindenre kell figyelni. Zsófi viszont állandóan cikázott az úton, nem akart mindig a jobb oldalon tekerni. Zsófinak a lámpáknál való megállás és elindulás is elég nehezen ment. A Lágymányosi hídnál már elég nagy tömegben tekertünk. Gergő szeretett volna előre menni, de nem engedtem, féltettem, hogy nem találnánk meg később a tömegben.
A felvonulást aztán Gergő és Zsófi is nagyon élvezte, a hátam mögött ülő Csengét viszont eleinte nagyon zavarta a tömeg. Gergőt az Erzsébet hídnál láttuk utoljára, aztán előre ment, anélkül, hogy megbeszélte volna velünk. Szerencsére a célnál várt minket, látszott az arcán, hogy fél attól mit kap tettéért. Zsófi ügyesen tekert a felvonulás alatt már nem kacsázott, szépen jött mellettem.
A felvonulás végén a gyerekek mindenképp meg akarták várni a bicikli emelést, amit kb. egy órával a beérkezésünk után volt csak. A szabad időt rohangálással töltötték. Egyszer közben Csenge el is veszett. Először Gergő és Zsófi kereste Csengét, majd én is elmentem körülnézni. Miután sehol sem találtam, mentem vissza a helyünkre, hátha időközben ódatalált, amikor is egy "bácsi" kezét fogva jött szembe Csenge. A "bácsi" vitte a hangosbemondóhoz, hogy bemondják, hogy egy rózsaszín pulcsis kislány, aki a nevét nem hajlandó elárulni, keresi az apukáját. Erre végül is nem került sor.
A bicajemelés után még szerzett Gergő és Zsófi tíz CMBP matricát, aztán kivilágított bicajokkal (!) eltekertünk a fél kilométerre álló kocsihoz.
Jó buli volt, bár Csenge azt mondta, hogy többé nem jön.

2007. szeptember 21., péntek

Téli kabátot vettem

A Decathlonban vettem egy téli bicós kabátot. Jó melegnek tűnik és talán nem is izzadok bele. Az ára is elég elfogadható volt, más hasonló darabokhoz képest.
Azon viszont nagyon meglepődtem, hogy kamásliból -- amit szintén szerettem volna venni --, vagy több mint 7ezres volt, vagy az olcsóbbik fajtából csak egy méret (hajrá kislábúak).
Hasonlóan jártam a futógatyával is, amit azért akarok venni, hogy a bicós gatyára húzva melegítsen. XXL-es, S-es és XS-es volt csak.

Nem értem, mit nem ért

A főnököm kedélyesen érdeklődött, hogy ma is bringával jöttem-e, mivel hallotta kollégáktól, hogy tegnap este bicajjal mentem haza az ELTÉ-ről. Csodálkoztam a kérdésén és mondtam, hogy mi mással jöttem volna. Erre megjegyezte, hogy azt még megérti, hogy a titkárnő bicajjal jön, mert neki csak 5 perc az út, de nekem 30 km, ami több mint egy óra. Kérdezte azt is, hogy a mi a célom a gyakori (mindennapos) bringázással. Hosszan elgondolkoztam mielőtt válaszoltam volna: fejtsem ki neki, hogy környezettudatos gondolkozás, dugómentesítés, jó kondi, stb.? Aztán egyszerűen csak azt válaszoltam, hogy nekem jól esik és élvezem. Na ezzel aztán nagyon nem tudott mit kezdeni.

2007. szeptember 20., csütörtök

Hideg van

Este jöttem haza az ELTÉ-ről. Két órán át tekertem, de eléggé szétfagytam. Úgy érzem kell vennem térdmelegítőt -- már meg is rendeltem az e-bike-ról --, kéne egy jó kabát, ami belülről szellőzik, de a szelet nem engedi be, illetve egy jó meleg kamásli. Most, hogy már egy órája hazaértem a bokám még mindig fázik.

2007. szeptember 13., csütörtök

Csak a bicikliseknek van jobbra tarts?

Napok óta bosszankodom azon, hogy a dugóban várakozó autók miért foglalják el a sávjukat teljes szélességben.
Az alsó rakpart lezárása óta reggelente a Pusztakuti úton akkora kocsisor alakul ki, ami a vasúti kereszteződéstől a csillaghegyi strandig tart. A kocsisor végénél elkezdem az áldogálókat balról előzni (csakis szabályosan), de amikor szembe jön autó, vissza kell húzodnom a kocsik közé. Mivel kb. minden harmadik autó a sáv bal szélén áll, ezért ilyenkor meg is kell állnom. Ha az autósoknak dugóban kötelező lenne a sáv jobb szélére húzódni, akkor mi biciklisták és a motorosok is nyugodtan előzhetnék őket. Persze akkor nem látnák, hogy mi van előttük, nem mintha az bármit is segítene a helyzetükön.
Amikor viszont én nem haladok közvetlenül a sáv jobb szélén, mert a járdán parkoló autók ajtónyitásától védem magam, illetve a csatorna fedlapokat és útfelgyűrődéseket kerülgetem, rögtön dudálnak rám, vagy próbálnak lenyomni az útról.

2007. szeptember 7., péntek

Újabb esés

A nyári esésem után bekövetkezett az első és remélem utolsó őszi is. A Népligetből mentem éppen ki a Könyves Kálmán körúti bicikli útra, amikor egy kanyarban ráfutottam az úton heverő letört faágra. A faág kettétört az első kerekem alatt és beakadt valahova. Szerencsére csak kicsit estem, a térdeimet ütöttem meg, de nem vészesen. Vér nem folyt, csak a gatyám szakadt ki egy kicsit.
Egy szembe jövő biciklis srác rögtön megállt és láthatóan aggódott miattam. Ez nagyon jól esett.
A biciklinek az első kereke kapott egy kis nyolcast, de simán elmentem vele Szentendrére a Balázsig. Az Öreg centírozta ki a kerekemet, amiben már korábban is volt pár göcsört. Szerelés közben jót beszélgettünk a hazai áldatlan biciklis helyzetről.

2007. szeptember 6., csütörtök

Újra nyeregben

Két heti szünet (Vajdaság, Németország, nagy eső) után ismét bicajjal mentem dolgozni. Odafelé persze esett rendesen, de nagyon jó volt ismét tekerni. Most este is sokkal jobban érzem magam, mint az egész napos "tespedés" után.

2007. augusztus 15., szerda

Gergővel felmentünk a Fellegvárba

Pár napja megemlítettem Gergőnek, hogy szombaton menjünk el a Vértesbe teljesítménytúrázni. Ő mondta, hogy előtte szeretné kipróbálni magát, ezért valamelyik délután menjünk fel a Fellegvárba. Tudni kell, hogy eddig még soha nem tekert fel hegyre.
Ma délután hazaértem munkából (65 km kerekezés) és rögtön indultunk a Fellegvárba. A Fellegvári felhajtóig (12 km) 21-22 km-es tempót diktáltam, amit Gergő is jól bírt. Aztán jött a 4 km-es elég meredek emelkedő. Itt már ő ment elől, de nagyon meglepődött, hogy milyen nehéz tartósan hegyre fel tekerni. Ennek ellenére elég jó tempót ment, általában 8 km/h-val nyomta, de kilométerenként megálltunk azért pihenni. Lefelé jót gurultunk, ezt is nagyon élvezte, mert ilyenben sem volt része eddig. Ügyes is volt, figyelt a kanyarok előtt a fékezésre, és a kavicsos, homokos részeket is kikerülte. Visegrádtól hazafelé aztán már nem engedte, hogy én menjek elől, elég ingadozó tempóban tekert, de végül is sikeresen teljesítettük a távot. 37,24 km-t megtettünk nettó 2:10 alatt, a bruttó idő pedig 2:30 volt. Nekem pedig 102 km-es tekerésem lett ezen a napon.

Motorblokk lemosó

Ma megvettem a Kisgyerek által ajánlott motorblokk lemosót és letisztítottam a zsírozott láncomat. Iszonyú sok zsír jött le róla, de tényleg nagyon jól oldotta. Utána megolajoztam. Remélem most már minden rendben lesz és nem sérült nagyon a lánc az elmúlt két hónapban.

2007. augusztus 9., csütörtök

Már megint szerelni kellett

Hazafelé Kisgyereknél beállítattam a váltómat, mert hatosba nem nagyon akart bemenni ötösből.
Közben Kisgyerek mondta, hogy a láncomat nem kéne a Decathlonban vett teflonos olajjal kenni, mert olyan, mintha zsíroznám és így minden kosz ráragad. Ha így folytatom, akkor hamarosan lánccsere lesz, pedig csak pár hónapja vettem a mostanit is. Kisgyerek ajánlott, hogy autós boltban vegyek motorblokk tisztítót, azzal mossam le jól a láncot, majd ezután csak gyengéden olajozzam.

2007. augusztus 8., szerda

Új kereket kellett vennem

Egy gödörnél megtörtént, amit már pár hete sejtek, eltörött a hátsó kerekem egy újabb küllője. Épp Szentendre határában voltam, így gyorsan - azaz igazából lassan tekerve - el tudtam jutni a Balázshoz, ahol szerencsére volt dupla falu felnis kerék. Szóval megtörtént a hátsó kerék kicserélése, 5.800 Ft-om bánta (5.100 a kerék, többi a szerelés). Egyelőre jónak tűnik, bár csak 10 km-t gurultam vele hazáig. Kiváncsi vagyok meddig fogja ez bírni, tényleg jobb-e mint az eddigi hagyományos kerék.

Felavattam a kamáslimat

Munkából hazafelé eleredt az eső - bár csak szemerkélt -, de az úton korábbi eső jelentős nyomai voltak, így felvettem az egy hónapja vett kamáslimat. A cipőmet és a zoknimat jól védte a víztől, bár a lábam eléggé befülledt. A hátul lévő tépőzárak jól tartottak, és elől se ugrott le a cipőről. Szóval az első teszt jó eredményt mutatott. A bokámnál azért a biztonság - és a láthatóság - kedvéért az új nadrágleszorítóval is rögzítettem.

2007. augusztus 3., péntek

2007. július 17., kedd

A Szentendre és Budapest közötti bicikliút megtette hatását

Ma Szentendrén hirtelen valami törést hallottam a hátsó kerekemtől. Először azt hittem, hogy rámentem egy faágra és az tört el, bár egy kicsit fémesebb volt a hang. Aztán éreztem, hogy a felni súrlódik a fékpofához. Szerencsére közel voltam a Balázshoz, elvittem oda a bringát a nyolcasommal.
Eltört egy küllőm - amit nem lehetett látni - és Balázs szerint nem csak egy nyolcas volt a hátsómban. A küllőt kicserélte, a kereket centírozta, de mondta, hogy legközelebb új kerék kell, a legközelebb pedig elég gyorsan be fog következni. Ajánlotta, hogy dupla falú kereket vegyek majd, aminek 5.100 Ft darabja.
Úgy érzem már tudom, hogy mi lesz a következő bicajos nagyberuházás. Persze nem ártana, ha a Szentendre és Budapest közötti biciklis utat felújítanák, mert biztos vagyok benne, hogy legnagyobb szerepe annak az útnak van a tönkrement hátsómban. Naponta kétszer megyek végig rajta, a sebességet visszaveszem 25 alá, de még így is tönkre vágja a bringát.

2007. június 22., péntek

Felszántottam az aszfaltot

Ma biciklivel jöttem dolgozni. Már majdnem beértem, amikor a Miklós utca és Raktár utca sarkán akartam bekanyarodni a Raktár utcába. Hirtelen fékeztem a kanyar előtt és nem figyeltem arra, hogy a tegnapi eső nyomai még ott voltak az úton. Éreztem, hogy a hátsó kerekem megindul oldalra, már nem tudtam mit tenni. A bicikli kicsúszott alólam és hassal előre találkoztam az aszfalttal. Kb. egy métert csúsztam rajta, amire megálltam. A pólóm tiszta kosz lett, a két térdem és a jobb könyököm felhorzsolódott.
Egy jófej autós rögötn megkérdezte, hogy rendben van-e minden, félre is akart állni, hogy segítsen, de szerencsére semmi komoly nem történt.
Véres könyökkel és térddel, koszos pólóval érkeztem munkába, de gyorsan átöltöztem és lemostam magam.

2007. június 10., vasárnap

Diósjenőről Tahitótfalura

Hazafelé a Diósjenő - Nógrád - Nőtincs - Ősagárd - Keszeg - Penc - Rác - Vác útvonalat választottam. Elég dimbes-dombos nagy, de rövid emelkedőkkel és kis gurulásokkal. A váci kompnál úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Vác és Dunakeszi közti kerékpárutat. Sokan sétáltak rajta, néhányan agyatlanul bicikliztek, így sokat kellett használnom a csengőmet. Göd felsőnél rosszul volt kitáblázva az út, így kimentem a 2-esre és azon mentem, amíg a biciklis tiltó táblával nem találkoztam. Kis kavarás után megtaláltam a bicikliútnak csúfolt mellékutcákat. Dunakeszinél már jobb volt a kerékpárút, de azon nem mentem sokat, mert a komp rögtön északon van. Szerencsére a komp pont jött, így hamar átjutottam Horányba. Onnan Szigetmonostor és a sokszor járt úton Tahitótfalu.
Megtett út: 70,96 km, nettó idő: 3 óra 12 perc, nettó átlagsebesség: 22,2 km/h.

Diósjenőre a Börzsönyön át

Szombaton elmentünk Diósjenőre, én természetesen biciklivel. Az első három kilométert nagyon meg kellett nyomnom, hogy elérjem a 9:15-ös kompot, szerencsére sikerült. Váctól aztán a bicikliúton mentem Kismarosig, onnantól pedig a 12-esen a Kóspallagi elágazásig. 17 kilométeres felfelé tekerés jött Kóspallagon át Nagyirtás pusztáig. Nagyirtás pusztán pár percig kerestem a Nagybörzsöny felé menő utat, mire kiderült, hogy egy földút visz le a Nagyirtás pusztai kisvasút végállomásig és onnan indul az aszfalt út Nagybörzsönybe. Nagyon jó minőségű út volt, lehetett rajta lefelé gurulni, de Nagybörzsöny előtt két kilométerrel véget ért. Iszonyú saras földút következett, amin nem lehetett mindenhol áttekerni. Nagybörzsöny előtt pedig nagy kövekkel borított nagyon lejtős szakasz jött. Nagybörzsönyben már nagyon örültem az aszfaltnak. Legurultam a 12-esig, aztán irány Vámosmikola. Vámosmikolától Kemencéig legnagyobb meglepetésemre emelkedett az út, azt hittem, hogy ez sík szakasz lesz. Kemencétől már ismertem az utat, a patak mellett tekertem fel Királyházáig, aztán a Diósjenő fölötti hegyig. Onnantól aztán négy kilométer gurulás jött és megérkeztem Diósjenőre.
Megtett út hossza: 84,26 km, nettó idő: 4 óra 20 perc, nettó átlagsebesség: 19,4 km/h, bruttó idő: 4 óra 55 perc (beleértve a kompolást is), bruttó átlagsebesség: 17,1 km/h.

2007. június 2., szombat

Dobogókő

Ma délelőtt felmentem a legmagasabb pontra (699 m), ahol valaha is voltam biciklivel. Az útvonal: Tahitótfalu - Szentendre - Pomáz - Pilisszentkereszt - Két-bükkfa nyereg - Dobogókő - Két-bükkfa nyereg - Mexikó - Pilismarót - Dömös - Visegrád - Dunabogdány - Tahitótfalu. Távolság: 78,74 km, nettó idő: 3 óra 38 perc, nettó átlagsebesség: 21,7 km/h.